Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

W dniu 14 lutego uczniowie klasy pierwszej 1P technik programista wzięli udział w lekcji muzealnej  Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Uczniowie zwiedzali wystawę stałą „1000 lat historii Żydów polskich”.

Zwiedzanie okazało się wędrówką przez tysiąc lat historii Żydów polskich. Po drodze na uczniów czekały opowieści o królach, wynalazcach, myślicielach i przemysłowcach. O żydowskich świętach, obyczajach, religii i kulturze. O miłości, przyjaźni, poświęceniu i walce. O życiu znanym z kronik i gazet. I o tym znanym z ulicy w żydowskich dzielnicach. 

W wystawie zostały przedstawione kolejne etapy historii: od legend o przybyciu Żydów na ziemie polskie, przez rozwój przemysłu i handlu, po czas Zagłady i współczesność.

WALENTYNKI

Drodzy Uczniowie,

zbliża się Dzień Św. Walentego !

Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprasza

Was do skorzystania z poczty walentynkowej.

Zachęcamy do wrzucania karteczek

do skrzyneczki, która będzie w sekretariacie szkoły!

Będziecie mogli wysłać wiadomość do swojej sympatii, a my ją dostarczymy!

Prosimy napisać imię, nazwisko oraz klasę adresata.

Wszystkie walentynki dostarczymy do Waszych sympatii we środę 14 lutego !

DYSKOTEKA SZKOLNA

W dniu 1 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka, którą poprowadzili Kewin i Michał – absolwenci 22/23 naszego Technikum. Samorząd uczniowski  zadbał o poczęstunek.

Młodzież mogła również  skorzystać z Fotobudki – (więcej tutaj)

Dziękujemy wszystkim  za zaangażowanie w organizację imprezy i  fantastyczny klimat. Młodzież i kadra pedagogiczna  bawili się wyśmienicie.

Niewątpliwie impreza pozwoliła na zintegrowanie się uczniów i wspólną zabawę.

Do zobaczenia na następnej dyskotece.

Międzynarodowe Targi Elektrotechnika 2024

Klasy 1 i 2 TECHNIK INFORMATYK  w dniu 31 stycznia 2024 r. uczestniczyły w 21. Targach Elektrotechnika, na których zapoznali się z nowościami oraz uczestniczyli w ciekawych prelekcjach skierowanych do uczniów techników:

– Technika światłowodowa i spawanie światłowodów,

– Instalacje techniczne w oparciu o kable koncentryczne, LAN i instalacje zbiorcze TV-SAT.

Życzenia Świąteczne

DOBRY TEMAT

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła bierze udział w programie profilaktycznym przygotowanym przez MEiN. W pierwszej kolejności objęte nim będą klasy pierwsze.

Realizacja programu będzie się odbywać na lekcjach Godzin Wychowawczych z wychowawcami.

Dobry Temat stanowi wsparcie dla młodzieży szkolnej oraz pozwala nauczycielom na przeprowadzenie pełnowartościowej, skutecznej profilaktyki w każdych okolicznościach. Jest odpowiedzią na obecne wyzwania przed jakimi stają uczniowie, nauczyciele i cały system edukacji, związane ze skutkami kolejnych kryzysów z jakimi mamy do czynienia jako społeczeństwo. Ma na celu minimalizowanie czynników ryzyka zachowań niepożądanych wśród młodzieży oraz wyposażenie młodych ludzi w narzędzia, które umożliwią niwelowanie długoterminowych, negatywnych skutków jakie kryzysy wywołują w stanie psychicznym uczniów.

Dobry Temat to wielowymiarowy program, na który składają się interaktywne elementy wykorzystujące skuteczne metody pedagogiczne, nowatorskie środki wyrazu oraz narzędzia diagnostyczne.

Projekt jest realizowany przez Fundację Wypłyń na Głębię we współpracy z ekspertami do spraw pedagogiki, profilaktyki i resocjalizacji. Przy pomocy nowoczesnych metod docierania do młodych ludzi i multimedialnych środków wyrazu Fundacja konsekwentnie realizuje swoją misję jaką jest pomoc polskiej młodzieży tak, aby w przyszłości, tworzyła nowoczesne społeczeństwo – pełne pasji, radości życia i wolne od uzależnień.

Swoją skuteczność program opiera na dopasowaniu formy oraz treści do obecnych czasów oraz przekazywaniu przekazu profilaktycznego za pomocą języka młodych ludzi nowatorskich środków wyrazu takich jak: filmy interaktywne, wartościowa muzyka hip-hop, aplikacja mobilna oraz nowoczesna, e-learningowa platforma do nauczania zdalnego.

Fundacja otrzymała dofinansowanie na stworzenie programu Dobry Temat z budżetu PROO (Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030).

link do strony projektututaj

TuSzama – ciepłe posiłki w szkole

Biorąc pod uwagę potrzeby naszych uczniów związane z ciepłym posiłkiem, nawiązaliśmy współpracę z innowacyjną firmą – TuSzama.

Jedzenie z dostawą na długą przerwę już w naszej szkole od następnego tygodnia.

Uczniowie będą mogli zamówić dowolne danie z codziennego menu i odebrać je o godzinie 12.25- z holu głównego na paterze.

Jak to działa?

1. Zakładamy w aplikacji dostępnej w systemie Android lub iOS.

2. Jako miejsce odbioru wybieramy SZKOŁA NA STARÓWCE.

3. Od wieczora dnia poprzedniego aż do godziny 9:40 w dniu, w którym chcemy otrzymać danie, zamawiamy posiłek z aktualizowanego codziennie menu dostępnego na portalu lub w aplikacji.

4. Płacimy przez portal.

5. Odbieramy swoją ciepłą i zdrową porcję 12.25- z holu głównego na paterze i udajemy się do wyznaczonej  sali na konsumpcje.

Takie rozwiązanie z pewnością zaspokoi apetyt młodzieży podczas nauki w szkole.

Na chwilę obecną przeprowadzamy miesięczny okres próbny w celu oceny jakości posiłków i ilości osób zainteresowanych. 

Instrukcja korzystania z aplikacji pobierz

Zajęcia z chemii

🌡A oto nasi naukowcy!!! 🧪🧑‍🔬
Uczniowie klasy 1P wzięli udział w warsztatach z wykorzystania w procesie dydaktycznym zestawu edukacyjnego Modułowych Pracowni Przyrodniczych CNK. Energia.
Spójrzcie jak wyglądało spotkanie w MSCDN Wydział w Warszawie.

Pokaz sprzętu nagłośnieniowego

15-go listopada 2023 r., na polską premierę nowych elementów nagłośnieniowych marki Turbosound z serii Manchester.

Premiera odbyła się w showroomie firmy Sound Trade w Piasecznie pod Warszawą. Prezentację poprowadził przedstawiciel marki Turbosound – David Cole.

Uczniowie klas realizacji nagrań mieli  okazję zapoznać się z historią firmy Turbosound oraz jej najnowszymi produktami. Najciekawszym elementem premiery były testy odsłuchowe prezentowanych systemów nagłośnieniowych, klasycznych – point source oraz liniowych typu Line Array.

Konkurs Historyczny „1914-1918 kształtowanie się granic Polski”

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się Konkurs Historyczny „1914-1918 kształtowanie się granic Polski”.

Zwycięzcą serdecznie gratulujemy🏆

🥇Miejsce I zajął – Konrad Otulak – klasa 5 IA

🥈Miejsce II zajął – Tomasz Starosielec – klasa 5 RA

🥉Miejsce III zajęła – Anastazja Falkowska – klasa 1 LO

Zbiórka dla potrzebujących zwierząt

📢🐈Przedłużamy naszą zbiórkę dla zwierząt do 20.11.2023 r. Jeśli chcecie pomóc naszym małym przyjaciołom zachęcamy do przyniesienia wybranych rzeczy z listy.

Warto także zajrzeć na stronę stowarzyszenia kundellos.pl 😻

Może znajdziecie i zaadoptujecie cudownego towarzysza. 🐕🦜

Warszawska Olimpiada Młodzieży Karate Kyokushin – 2023

W dniu 29.10.2023 r. uczeń Naszego Technikum Robert Ścisłowski  z klasy 3 P wziął udział  Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży Karate Kyokushin.  W turnieju udział wzięło blisko 490 karateków.

Robert  zdobył  trzecie miejsce w konkurencji Kumite.

Serdecznie gratujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

Audio Video Show 2023

27 października 2023 r. uczniowie klas realizacji nagrań wzięli udział w wystawie  sprzętu Audio Video Show 2023 Warszawa – najważniejszym wydarzeniu dla miłośników dźwięku i obrazu.

Ta niezwykła impreza zgromadziła pasjonatów sprzętu audio, słuchawek, głośników, gramofonów oraz płyt winylowych z całego kraju.

Mieliśmy okazję zobaczyć najnowsze innowacje w dziedzinie audio. Była to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami i trendami.

Podczas Audio Video Show 2023 Warszawa uczestniczyliśmy w spotkaniach  z ekspertami i producentami sprzętu audio, którzy z chęcią  dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wycieczka do kina „Chłopi”

Dzisiaj uczniowie klas IV i V Technikum wzięli udział w wycieczce do Multikina w Złotych Tarasach na projekcję filmu „Chłopi”.

Co ciekawe, film został zrealizowany w technice animacji malarskiej.

„Chłopi” Władysława Reymonta to jedno z najważniejszych dzieł literackich w historii polskiej literatury.

Reymont doskonale oddaje specyfikę polskiej wsi tamtych czasów – jej tradycje, wartości oraz konflikty społeczne. Przez swoje dzieło pokazuje nam różnorodność charakterów chłopów oraz ich codzienną walkę o lepsze jutro.

„Chłopi” Władysława Reymonta to nie tylko arcydzieło literatury polskiej, ale także ważny dokument historyczny i spojrzenie na życie wiejskiej społeczności sprzed ponad stu lat. To lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika literatury i dla tych, którzy chcą poznać historię i kulturę polskiego chłopstwa.

Serdecznie polecamy 👍

WYCIECZKA KLASOWA LICEUM

22 września 2023 r. klasy 1 oraz 2 Naszego Liceum wraz z wychowawcą wybrały się na wycieczkę z przewodnikiem po Warszawie.

Pierwszym punktem programu było podziwianie wybranych obrazów w Muzeum Narodowym. Uczniowie uważnie przyglądali się dziełom m.in. Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego czy Henryka Siemiradzkiego.

Następnie grupa spacerowała ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, zwiedzając z przewodnikiem najważniejsze obiekty, które się przy nich znajdują np. pomnik Mikołaja Kopernika Bazylikę św. Krzyża, kościół Sióstr Wizytek, kampus Uniwersytetu Warszawskiego.

To był dzień wypełniony wieloma interesującymi i ciekawymi wiadomościami o naszej stolicy i jej pięknych zakątkach.

Aktualny plan lekcji

Aktualny plan lekcji, ważny od 25.09.2023 r. (poniedziałek),

znajduje się w dzienniku elektronicznym LIBRUS, dostępny po zalogowaniu.

link do strony – pobierz

Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024

ZAPRASZAMY DO NASZYCH SZKÓŁ

Liceum Ogólnokształcące ZDZ

Niepubliczne Technikum Usługowe ZDZ

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Drodzy Uczniowie !

gratulujemy Wam wyników uzyskanych na świadectwie promocyjnym, zdobytych nagród oraz wyróżnień.

Życzymy Rodzicom oraz Uczniom udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i chwili zapomnienia od trosk dnia codziennego.

Do zobaczenia WKRÓTCE w murach naszej szkoły !!!

Pozdrawiamy serdecznie dyrekcja szkoły  wraz z gronem pedagogicznym.

ZAJĘCIA NA STRZELNICY

Uczniowie klas pierwszych Liceum i Technikum uczestniczyli w zajęciach strzeleckich w ramach realizacji programu z przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa.

Program zajęć obejmował przygotowanie teoretyczne i szkolenie strzeleckie.

Zajęcia odbywały się pod opieką instruktorów strzelectwa.

WARSZTATY TRYCHOLOGICZNE

Uczennice z klasy fryzjerskiej uczestniczyły w zajęciach o tematyce trychologicznej.

Dziękujemy Fundacji „Bez Wstydu” za cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry głowy oraz zasady profesjonalnego podejść z usługą fryzjerską do klienta z łuszczycą i innymi chorobami skóry.

LEKCJA W KINIE

22 maja uczniowie klas pierwszych Liceum i Technikum w poniedziałek uczestniczyli w Programie edukacji medialnej ”Lekcja w kinie”.

TEMAT ZAJĘĆ: Odsłaniamy świat reklamy

Uczniowie podczas zajęć: poznali najważniejsze funkcje reklamy, dowiedzieli się czym jest targetowanie behawioralne i jak działają algorytmy, dowiedzieli się jaka jest różnica między manipulacją a perswazją, poznali środki językowe stosowane w reklamach, zobaczyli przykłady kreatywnych rozwiązań w reklamie, dowiedzieli się jak reklamodawcy wpływają na emocje konsumentów, poznali znaczenie kolorów w reklamach,przeanalizowali ciekawe reklamy społeczne.

To była bardzo ciekawa i ważna Lekcja!

28 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku dla tegorocznych maturzystów.

„ O to chodzi jedynie, By naprzód wciąż iść śmiało” –  Leopold Staff

Koniec roku szkolnego to dla wielu uczniów ważny moment. Po czterech latach ciężkiej pracy i poświęcenia są gotowi do rozpoczęcia studiów rozpoczynając nowy rozdział w swoim życiu.

Był to czas na świętowanie i refleksję.  Uczniowie z czułością patrzą wstecz na swoją szkolą podróż i patrzą w przyszłość z niecierpliwością.

Życzymy powodzenia  na egzaminie maturalnym ! Pamiętajcie, że drzwi Szkoły są dla Was zawsze otwarte!

WŁOSKIE WARSZTATY KULINARNE

Za nami 3 godziny gotowania, rozmów, opowieści w miłej, luźnej atmosferze i dwujęzycznym otoczeniu.

Przez wszystkie etapy gotowania przeprowadził chef kuchni Kamil, efekty wysiłków były konsultowane  z Diego, rodowitym Sycylijczykiem.

Uczniowie zostali  podzieleni  na drużyny, z których każda miała inne zadanie.

Wszystkie ugotowane potrawy spożyliśmy wspólnie na spracowani gastronomicznej.

Podczas warsztatów panowała luźna atmosfera, każdy może poczuć się swobodnie. Udział w warsztatach był doskonałą okazją, aby poznać tradycje włoskie, posłuchać języka włoskiego i spędzić miło czas w gronie przyjaciół.

I Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

19 kwietnia w naszej szkole odbyły się I Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym;

Pierwsze miejsce zajął Łukasz Kiełbiński (kl.2 P),

drugie Michał Rutkowski (kl. 3 Inf ),

trzecie – Piotr Kamiński (kl.4 RC).

Całe zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze, a uczniowie prezentowali wysoki poziom sportowy toczonym w duchu fair play.

Sędziowali nauczyciele wfu Pan Jacek Hernik oraz Pan Jakub Komsta.

Wszystkim uczestnikom zawodów oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy

Dni Otwarte w Szkole na Starówce!

Najbliższe spotkanie już 27 maja o godzinie 12.00 !

W programie m.in:
– spotkanie z Dyrekcją, nauczycielami i uczniami Liceum oraz Technikum,
– przedstawienie zasad rekrutacji,
– zwiedzanie szkoły,
– praktyczne pokazy umiejętności zawodowych naszych uczniów.

Zapraszamy Rodziców i Kandydatów ! Przyjdź i zaproś przyjaciół. Do zobaczenia !

10-11 marca odbyły się Międzynarodowy Salon Edukacyjny w Hali  EXPO na ul. Prądzyńskiego w Warszawie.

Celem Targów było zaprezentowanie przez szkoły ponadpodstawowe kierunków kształcenia oraz obowiązujących zasad przyjęć na rok szkolny 2023/2024.

Podczas targów kandydaci oraz rodzice mieli niepowtarzalną okazję do indywidualnych spotkań z przedstawicielami naszych szkół oraz uczniami.  

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem!

Celem Targów było zaprezentowanie przez szkoły ponadpodstawowe kierunków kształcenia oraz obowiązujących zasad przyjęć na rok szkolny 2022/2023.

Podczas targów kandydaci oraz rodzice mieli niepowtarzalną okazję do indywidualnych spotkań z przedstawicielami naszych szkół oraz uczniami.  

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem!