Nasze Technikum  powstało 1 września 2006 roku pod nazwą Niepubliczne Technikum Fryzjerskie Zakładu Doskonalenia Zawodowego i  jest przykładem dynamicznego rozwoju instytucji edukacyjnej dostosowującej się do zmieniających się potrzeb rynku pracy i oczekiwań społecznych.

Pierwszym dyrektorem szkoły była Pani Elżbieta Macińska-Jandrowicz. Pod jej kierownictwem placówka zaczęła kształcić uczniów w zawodzie technik usług fryzjerskich. Od samego początku szkoła zdobyła uznanie za wysoki poziom nauczania i profesjonalizm, przygotowując młodych fryzjerów do pracy w dynamicznie rozwijającej się branży beauty.

W 2011 roku szkoła postanowiła rozszerzyć swoją ofertę edukacyjną, wprowadzając nowe kierunki kształcenia. Do istniejącego już zawodu technik usług fryzjerskich dołączyły: asystent operatora dźwięku, kucharz, kelner oraz technik organizacji usług gastronomicznych. Warto dodać, że jako pierwsza szkoła średnia  w Polsce  prowadziliśmy kształcenia na kierunku realizacji dźwięku.

W związku z czym, nazwa placówki zmieniła nazwę na Niepubliczne Technikum Usługowe Zakładu Doskonalenia Zawodowego, co lepiej oddawało różnorodność oferowanych kierunków.

Rok 2012 przyniósł kolejne zmiany. W odpowiedzi na ewolucję w szkolnictwie zawodowym oraz potrzeby rynku pracy, szkoła uaktualniła swoją ofertę, wprowadzając zawody: technik realizacji nagrań i nagłośnień oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Dzięki temu, uczniowie mieli możliwość zdobywania nowoczesnych i wszechstronnych umiejętności, które były poszukiwane przez pracodawców.

W 2018 roku, szkoła kontynuowała swoją ekspansję edukacyjną, wprowadzając zawód technik informatyk. Było to odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na fachowców z zakresu technologii informatycznych, co pozwoliło uczniom zdobywać nowe umiejętności komputerowe.

Następnie, szkoła poszła o krok dalej , w 2021 roku, wprowadziła kolejny nowoczesny kierunek – technik programista, przygotowując  młodzież  do pracy w dynamicznie rozwijającym się sektorze oraz odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w branży IT.

Obecnie, Niepubliczne Technikum Usługowe ZDZ kształci uczniów w sześciu zawodach:

• technik usług fryzjerskich,
  • technik żywienia i usług gastronomicznych,
  • technik realizacji nagrań,
  • technik realizacji nagłośnień,