5 marca odbył się I Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie. MISTRZ STYLIZACJI – fryzura, moda i uroda.

Konkurs  był organizowany przez organ prowadzący Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Tematyką konkursu były –   Cztery Pory roku. Poziom był bardzo wyrównany, umiejętności zawodowego na wysokim poziomie.

Zadaniem Konkursowym było wykonanie damskiej stylizacji: fryzury, makijażu oraz kreacji.

Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Prezesa oraz atrakcyjną nagrodę główną.

W Konkursie udział wzięły następujące szkoły:

Branżowa Szkoła I Stopnia im. kpt. Stefana Pogonowskiego w Radzyminie – Jesień,

I Technikum Poligraficzno-Usługowego w Wyszkowie  – Zima

Technikum Zakładu doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Płocku – Lato

Technikum ZDZ w Warszawie Centrum Kształcenia w Kutnie – Wiosna

Niepublicznym Technikum Zawodowym Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Siedlcach – Wiosna,

I nasze Technikum – Wiosna.

Nasze Technikum reprezentowały Wiktoria, która wykonała fryzurę oraz Diana makijażystka.

Dlaczego  Wiktoria wybrała, akurat Wiosnę ?  „Wiosna to ulubiona moja pora roku, ponieważ  bez wiosny świat byłby pusty, brzydki i ponury.  Jest to  czas, kiedy wszystko budzi się do życia, ptaki zaczynają śpiewać, drzewa wypuszczają młode zielone listki, a słonko zaczyna mocniej świeci. Bardzo pozytywnie ta pora roku wpływa na ludzi, aż chce się żyć! Świat staje się kolorowy i wesoły, wręcz magiczny. Wiosna to właśnie taka czarodziejka.”

Co było inspiracją do fryzury i całej stylizacji? „Inspiracją był „Dzwoneczek” z filmu Piotrusia  Pana, dobra wróżka, czarodziejka, dobry duszek oraz Roszpunka.” Modelka miał zapleciony warkocz, ozdobiony naturalnymi kwiatami. Modelka Dominika szła na boso.

Modelka miała zapleciony warkocz, ozdobiony naturalnymi kwiatami.

Serdecznie gratulujemy zwycięskiej drużynie 🥇 z Branżowej Szkoły I Stopnia im. kpt. Stefana Pogonowskiego w Radzyminie.

Nie możemy się już doczekać kolejnej edycji konkursu.🏆

fot. Chylewski Photography (Jan Chylewski uczeń klasy 3 R – technik realizacji nagrań)