Nauka w Niepublicznym Technikum Usługowym Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań trwa 1 rok.


Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co dwa tygodnie.


Po ukończeniu nauki słuchacz m. in.:  • klasyfikuje żywność w zależności od trwałości, pochodzenia, wartości odżywczej i przydatności kulinarnej;

  • dobiera odpowiednie warunki i metody przechowywania i utrwalania żywności;

  • określa zagrożenia, które mają wpływ na jakość i bezpieczeństwo żywności;

  • dobiera surowce do sporządzania potraw i napojów i przestrzega zasad racjonalnego wykorzystania tych surowców;

  • stosuje receptury gastronomiczne i sporządza półprodukty oraz potrawy i napoje;

  • opracowuje nowe receptury gastronomiczne;

  • porcjuje, dekoruje i wydaje potrawy i napoje.


Miejsca, w których będziesz mógł podjąć pracę


Po ukończeniu nauki słuchacz posiada te same umiejętności, które potrzebne są w pracy kucharza, a ponadto planuje, organizuje i wykonuje usługi związane z gastronomią, może więc znaleźć zatrudnienie w restauracjach, kawiarniach, barach, hotelach, zajazdach, sanatoriach, domach wypoczynkowych, jadłodajniach, stołówkach. Jest także przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.


Podczas nauki słuchacze , oprócz realizacji zajęć obowiązkowych, wynikających z programu nauczania, uczestniczą w warsztatach i pokazach organizowanych w restauracjach przez kucharzy z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni WACS - World Association of Chefs Societies. Tematyka warsztatów obejmuje m. in. nowoczesną aranżację potraw na talerzu, przygotowanie potraw wegetariańskich i fit, gotowanie zgodne z zasadą Slow Food, kuchnię fusion i elementy kuchni molekularnej, przygotowanie mięs, ryb i warzyw metodą sous vide.


Zajęcia prowadzą praktycy w zawodzie.Adres:
Strona www: www.szkola.zdz.edu.pl

Adres:
00-252 Warszawa, ul. Podwale 13
tel.: 786 982 711, 22 831 74 30, 22 831 00 81 w. 118
e-mail: szkoly@zdz.edu.pl