Nauka w Niepublicznym Technikum Usługowym Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur.


Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co dwa tygodnie.Po ukończeniu nauki słuchacz m. in.:  • wykonuje zabiegi koloryzacji i rozjaśniania włosów z wykorzystaniem odpowiednich technik i preparatów, uwzględniając indywidualne cechy urody oraz fryzury klienta;

  • projektuje różne rodzaje fryzur damskich i męskich i zestawienia kolorystyczne we fryzurze;

  • dobiera proporcje poszczególnych elementów fryzury do kształtu twarzy;

  • dobiera dodatki fryzjerskie;

  • planuje działania marketingowe i sporządza kalkulacje kosztów świadczonych usług.


Miejsca, w których będziesz mógł podjąć pracę


Po zakończeniu kursu słuchacz może znaleźć zatrudnienie w salonach i zakładach fryzjerskich, w charakteryzatorniach – w teatrze, telewizji, na planie filmowym, w pracowniach i zakładach perukarskich. Jest także przygotowany do prowadzenia własnego salonu lub zakładu fryzjerskiego.
Podczas nauki słuchacze uczestniczą m. in. w zajęciach z zakresu projektowania fryzur, podczas których wykorzystywane są najnowocześniejsze programy komputerowe do tworzenia wizualizacji 3 D i prezentacji multimedialnych.


Zajęcia prowadzą nauczyciele, którzy są egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a także autorami i współautorami podręczników i programów nauczania.Adres:
Strona www: www.szkola.zdz.edu.pl

Adres:
00-252 Warszawa, ul. Podwale 13
tel.: 786 982 711, 22 831 74 30, 22 831 00 81 w. 118
e-mail: szkoly@zdz.edu.pl