20 zasad bezpieczeństwa, o których powinni pamiętać zarówno szkolni administratorzy, jak i nauczyciele oraz uczniowie, przygotowując się do lekcji online, aby chronić swoje dane.


Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania – poradnik UODO dla szkół


 


Darmowe książki w internecie.


Drodzy  Uczniowie !


Zachęcam Was do odwiedzania bibliotek cyfrowych, gdzie  znajdziecie linki, które pozwolą Wam na kontakt z książką i  kulturą bez wychodzenia z domu. Zachęcamy Was do uzupełnienia swoich wiadomości oraz rozwijania zainteresowań.   


WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE


WolneLektury.pl


Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.


Lektury.gov.pl


Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.


ChmuraCzytania.pl


Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.


 


Polona.pl


Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.


OFERTY FIRM


Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni


Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.


Jak skorzystać z promocji?  1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.

  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon

  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.

  4. Aktywuj usługę Empik Premium.

  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.


Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.


Publio - darmowe ebooki


Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.


Nexto


Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.


Audiobooki


Polska-Poezja.pl


Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.


Spotify


Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.


 


ŻRÓDŁO: https://biblioteka.pl/artykul/Aktualizacja-Darmowe-ksiazki-w-internecie/9587